Městys Sloup
Městys
Sloup

3 otázky pro MUDr.Danuši Semrádovou

3 otázky pro MUDr.Danuši Semrádovou

3 otázky pro MUDr. Danuši Semrádovou, sloupskou zubní lékařku.
Autor : Miloslav Kuběna.

1. Většina lidí má jisté obavy nebo se přímo bojí chodit k zubnímu lékaři. Jak jste na tom byla v průběhu života Vy?

Když jsem byla malá, neměla jsem žádné problémy, tudíž jsem se nebála. V průběhu školní docházky jsem se těšila, nikdy mi pan doktor nic nedělal. Jak přibývala léta, dostavovaly se i problémy, takže se bojím jako každý normální člověk. Na prevenci ale chodím pravidelně. 

2. Od doby, kdy měl místní lékař MUDr. Heřman Langer šlapací zubní vrtačku se technika změnila. Jaké jsou možnosti a trendy dnes?

Šlapací zubní vrtačku jsem viděla už jen jako výstavní kousek na poliklinice v Blansku. Teď jsou snad jen v muzeu. Vývoj, jako všude, šel dopředu. Vrtačky jsou vysokorychlostní, chlazené vzduchem a vodou, mají množství různých mikromotorů s pomalejším chodem. Dále máme endodontické přístroje, ultrazvukové odstraňovače zubního kamene, pískovače a ještě mnohé další moderní přístroje a nástroje. Tyto jsou využívány hlavně v těch nejmodernějších ordinacích. Nejenom vrtačka, ale i křeslo není šlapací s jednou polohou. Pacient dnes sedí nebo leží pohodlně. Každá ordinace má svůj rtg přístroj, pacient se nemusí posílat na centrální velké pracoviště.

Kdo chodí pravidelně na ošetření, tak si určitě všímá změn třeba v míchání výplňových i otiskovacích hmot, ručně se už míchá jen málo co. Nehledě k tomu, že hmoty jsou jiné, modernější. Vývoj jde stále dopředu a firmy zabývající se výrobou se snaží o co nejlepší a nejzdravější výrobky. O to se snažíme i my.

3. Jak a čím se nejlépe odreagujete od práce i běžných starostí?

Je toho víc, hlavně vnoučata, les, zahrádka a divadlo. Také mě baví turistika a moc ráda chodím na houby.

 

Datum vložení: 4. 3. 2014 0:00
Datum poslední aktualizace: 4. 3. 2014 0:00
Autor:

Aplikace v obraze

logo

Sledujte informace z našeho webu. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Info SMS, E-maily

Informace od nás

Smart info

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím SMS a e-mailů

Chci se zaregistrovat

Sociální sítě - Městys Sloup

FacebookYoutube

Sponzoři a parneři